Σας ενημερώνουμε ότι κάθε μέρα βρίσκεται στο σχολείο μας ψυχολόγος με στόχο την παροχή υποστηρικτικής και συμβουλευτικής παρέμβασης, όπου αυτό απαιτείται.
Ενδεικτικά θέματα συζήτησης είναι ο εκφοβισμός, το άγχος, οι διαπροσωπικές σχέσεις μεταξύ μαθητών και μαθητριών καθώς και ο οποιοσδήποτε προβληματισμός τους. Η προσφορά της σχολικής ψυχολόγου δίδεται σύμφωνα με τις διατάξεις τις ισχύουσας νομοθεσίας, όπως η τήρηση του απορρήτου των προσωπικών δεδομένων των μαθητών και των οικογενειών τους. Για την κάθε συνεργασία εκ μέρους της σχολικής ψυχολόγου απαιτείται έγγραφη συναίνεση του γονέα/κηδεμόνα με υπεύθυνη δήλωση. Για κάθε πληροφορία μπορείτε να επικοινωνείτε με τη Διεύθυνση του Σχολείου.

Υπεύθυνη Δήλωση (doc)

Υπεύθυνη Δήλωση (pdf)

Η υπεύθυνη δήλωση μπορεί να αποστέλλεται συμπληρωμένη και με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στο email του σχολείου 1epalkerkyras@sch.gr