Αγαπητοί μαθητές/τριες, γονείς και κηδεμόνες του Σχολείου μας,

καλή σχολική χρονιά με υγεία. Τη Δευτέρα 11/09 και ώρα 09:00 θα τελεστεί ο αγιασμός της νέας σχολικής χρονιάς.

Μετά το τέλος του αγιασμού οι μαθητές/τριες που μετακινούνται με τα αστικά και υπεραστικά λεωφορεία θα παραμείνουν στο προαύλιο για να παραλάβουν Προσωρινό Μαθητικό Δελτίο Μετακίνησης και να παραδώσουν τα εξής:

• Α΄ και Β΄ τάξη: ΔΥΟ (02) ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ έγχρωμες ματ που στο πίσω μέρος αυτών θα είναι γραμμένα το ονοματεπώνυμο μαθητή/τριας, η τάξη ( Α ή Β) και ο προορισμός (π.χ. Αχαράβη)
  • Γ΄ τάξη: ΤΈΣΣΕΡΙΣ (04) ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ έγχρωμες ματ που στο πίσω μέρος αυτών θα είναι γραμμένα το ονοματεπώνυμο μαθητή/τριας, η τάξη (Γ’) και ο προορισμός (π.χ. Αχαράβη)

Από την Τρίτη, 12/09, η ώρα προσέλευσης είναι 08:20. Οι μαθητές/τριες θα βρουν το τμήμα τους και την αίθουσά τους στις καταστάσεις που θα αναρτηθούν στους πίνακες ανακοινώσεων του σχολείου μας. Το ωρολόγιο πρόγραμμα θα αναρτάται στην ιστοσελίδα μας και στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης του 1ου ΕΠΑΛ ΚΕΡΚΥΡΑΣ.