Πρόγραμμα εξεταστικής περιόδου Μαΐου-Ιουνίου 2022

Για να δείτε το πρόγραμμα της εξεταστικής περιόδου Μαΐου-Ιουνίου πατήστε εδώ

Προσοχή! Για την δεύτερη εβδομάδα από 30/5/22 η Α’ τάξη θα εξετάζεται στον Α’ κύκλο και η Β’ τάξη στον Β’ κύκλο!

Έναρξη 1ου κύκλου 8:45
Έναρξη 2ου κύκλου 10:45

Οι μαθητές θα πρέπει να προσέρχονται τουλάχιστον 15′ πριν την έναρξη των εξετάσεων έχοντας μαζί τους 2 στυλό μπλε διαρκείας.

Αξιωματικός Εμπορικού Ναυτικού από το 1ο ΕΠΑΛ Κέρκυρας

Συμμετοχή του σχολείου μας στην ημερίδα με θέμα:
«Ο Δρόμος είναι η Θάλασσα – Προοπτικές του Ναυτικού Επαγγέλματος» υπό τη συνδιοργάνωση της 3ης Περιφερειακής Διοίκησης του Λιμενικού Σώματος, της Περιφέρειας Ιονίων Νήσων, της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας, του Ιδρύματος Ευγενίδου, των εκδόσεων ́ ́Ναυτικά Χρονικά’’ & Ιsalos.net’, του Οργανισμού Λιμένος Κέρκυρας & του Δήμου Κέρκυρας, με στόχο την ενημέρωση μαθητών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Κέρκυρας για το Ναυτικό Επάγγελμα.

Πηγή: Αρχείο του START TV KERKYRA CHANNEL

Πρόγραμμα υγειονομικής εξέτασης και πρακτική δοκιμασία υποψηφίων Τ.Ε.Φ.Α.Α.

Οι υποψήφιοι μπορούν να επιλέξουν το εξεταστικό κέντρο ΔΔΕ που θα εξεταστούν.

Για να διαβάσετε τις οδηγίες της ΔΔΕ Ιωαννίνων πατήστε εδώ

Απολυτήριες και Πτυχιακές Εξετάσεις για μαθητές παρελθόντων ετών

Όσοι μαθητές παρελθόντων ετών δεν ΄έχουν λάβει Πτυχίο ή Απολυτήριο ή και τα δύο και επιθυμούν να συμμετάσχουν στην εξεταστική περίοδο του Ιουνίου, πρέπει να περάσουν από το σχολείο για να συμπληρώσουν αίτηση συμμετοχής μέχρι 20/5/22.