Κλειστά τα σχολεία της Κέρκυρας Δευτέρα και Τρίτη λόγω παγετού

Σας ενημερώνουμε ότι αύριο Δευτέρα 15/2/21 και μεθαύριο Τρίτη 16/2/21 τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας θα παραμείνουν κλειστά λόγω των χαμηλών θερμοκρασιών. Η απόφαση ελήφθη από την αρμόδια Αντιπεριφερειάρχη Ιονίων Νήσων σε συνεργασία με την Δήμαρχο Κεντρικής Κέρκυρας.

Τα μαθήματα θα γίνουν με τηλεκπαίδευση-Webex σύμφωνα με το τρέχον ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου μας. Οι ηλεκτρονικές αίθουσες διδασκαλίας των καθηγητών είναι οι ίδιες με την προηγούμενη φάση τηλεκπαίδευσης που είχαν αποσταλεί στα email των κηδεμόνων.

Να υπενθυμίσουμε ότι η πρόσβαση είναι χωρίς χρέωση από κινητά δίκτυα τηλεφωνίας και υπάρχει η δυνατότητα παρακολούθησης των μαθημάτων και με απλή τηλεφωνική κλήση χωρίς χρέωση. Καλείτε τον αριθμό 2119902394 ή 2111981029, πληκτρολογείτε τον αριθμό του εκπαιδευτικού (meeting number) , # και ξανά # και μπαίνετε στην αίθουσα.

Η διεύθυνση θα βρίσκεται στο σχολείο. Για οποιοδήποτε πρόβλημα αντιμετωπίζετε με το Webex καθώς και για διευκρινίσεις και βοήθεια μπορείτε να επικοινωνείτε στο τηλ. 2661035211 ή στο email 1epalkerkyras@sch.gr